Agjencia Zhurnal.KS
Kulturë

Artistët shqiptaro-kanadezë, burim frymëzimi i artit dhe kulturës shqiptare

Tashmë artistët shqiptaro-kanadezë janë burim frymëzimi dhe promovimi i artit dhe kulturës shqiptare.

Së fundmi, Jani, Livia dhe Sofia Papadhimitri kanë interpretuar “Malli për atdhenë”, me rastin e përvjetorit të 108-të të Pavarësisë së Shqipërisë dhe Muajit të Trashëgimisë Shqiptare në Kanada, transmeton albinfo.ch.

Ermal Muca ka shkruar se edhe pse të distancuar fizikisht nga njëri-tjetri këtë nëntor, në kushtet e pandemisë, do të jemi përsëri të bashkuar në festimet e përvjetorit të 108-të të Pavarësisë së Shqipërisë dhe Muajit të Trashëgimisë Shqiptare. /Albinfo.ch

https://www.facebook.com/ErmalM/videos/10215891363111575/

Të distancuar fizikisht nga njëri-tjetri këtë nëntor, në kushtet e pandemisë, por përsëri të bashkuar në festimet e përvjetorit të 108-të të Pavarësisë së Shqipërisë dhe Muajit të Trashëgimisë Shqiptare.Artistët shqiptaro-kanadezë, burim frymëzimi e promovimi të artit dhe kulturës shqiptare! 🇦🇱🇨🇦Embassy of the Republic of Albania in CanadaAlbanian Canadian Lawyers Association (ACLA)#TogetherApart#strongertogether#triofammus#diasporashqiptare

Posted by Ermal Muca on Sunday, November 15, 2020

Postime të ngjashme

Anulohet Festivali i Rokut në Gjenevë

S.B.

Futet në librin e rekordeve Guiness, shitet piktura më e madhe në botë për 62 milionë dollarë në Dubai

S.B.

Garvanliev të mbetet përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në Eurosong 2021

T E

Librat e Kunderës, betejë e përjetshme e njeriut me sistemin

S.B.

Vdes poeti dhe eseisti i njohur polak, Adam Zagajewski

S.B.

Shoqata Tradita e organizoi Edicionin V të manifestimit letrar ndërkombëtar Shtigje poetike

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...