Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Asya Branch shpallet “Miss USA 2020”

Një femër 22-vjeçare nga Mississippi është zgjedhur fituese e “Miss USA 2020″.

Konkursi i bukurisë u transmetua të hënën në mbrëmje në FYI pasi është shtyrë disa muaj për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Shfaqja u zhvillua në Graceland të Elvis Presley në Memfis, Tennessee.

Asya Branch u kurorëzua nga “Miss USA 2019”, Cheslie Kryst, 29 vjeçare.

Branch raportohet se ishte afro-amerikanja e parë që u emërua “Miss Mississippi”.

Ajo vjen nga Booneville dhe ka në plan të zhvendoset në New York për detyrat e saj të reja, sipas revistës People.

Asya, e cila u diplomua nga ‘Ole Miss’, gjithashtu interpretoi himnin kombëtar në një tubim të Trump në shtetin e saj në tetor 2018, thanë raportet.

Kompeticionet e bukurisë si ‘Miss USA dhe ‘Miss Ten USA” mbahen çdo vit në pranverë apo në fillim të verës. Sidoqoftë, sivjet si pasojë e pandemisë së COVID-19 janë shtyrë edhe datat e këtyre evenimenteve madhështore.

Në gusht, organizata ‘Miss Universe’ i tha Fox News se të dy konkurset do të transmetoheshin drejtpërdrejt nga Memfisi, Tennessee.

‘Miss Teen USA’ u mbajt më 7 nëntor.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...