Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Atletico favorit për Calhanoglun

Hakan Calhanoglu mund të largohet nga Milani, duke qenë se bisedimet për rinovimin e kontratës kanë ngecur.

Kontrata aktuale e mesfushorit skadon në fund të këtij sezoni, ashtu që klubi dhe lojtari i kanë nisur bisedimet për zgjatjen e saj.

Mirëpo, oferta e Rossonerëve dhe kërkesa e turkut janë larg njëra-tjetrës, ashtu që mundësitë janë të mëdha që ai të largohet nga San Siro.

Rivalët e Serie A, Inter dhe Juventusi kanë shprehur interesim për shërbimet e Calhanoglut, mirëpo ai kërkohet edhe nga klube të mëdha jashtë Italisë.

Sipas njoftimi, transmetuar nga Goal, Atletico Madridi është favorit për nënshkrimin e mesfushorit, i cili kërkohet shumë edhe nga Manchester Unitedi.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...