Agjencia Zhurnal.KS
Bota Maqedoni

Austria ashpërson masat për shkak të udhëtimeve të qytetarëve nga Ballkani e Turqia

Vjenë, 1 dhjetor – Vjena zyrtare planifikon të vendosë masa të rrepta disa ditë para Krishtlindjes, të cilat do t’i referohen kufizimeve për të hyrë në vend gjatë pushimeve.

Sipas gazetës “Kronen Zeitung”, këto masa prekin veçanërisht njerëzit që duan të udhëtojnë në “zona me rrezik të lartë” si Ballkani dhe Turqia gjatë pushimeve.

Të gjithë ata që udhëtojnë duhet të jenë në karantinë për dhjetë ditë pas kthimit në Austri. Masat, siç thonë ata, do të jenë të vlefshme deri më 10 janar dhe do të zbatohen për të gjitha vendet që do të kenë një normë shtatë-ditore në numrin e pacientëve më të lartë se 100 për 100,000 banorë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...