Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Automobili elektrik eksplodon gjatë mbushjes

Automobili elektrik ka shpërthye në flakë në një pikë mbushjeje në Sanming, në jug të Kinës raportojnë mediat, transmeton Koha.net.

Xhirimi i tmerrshëm që vjen nga jugu i Kinës tregon se bëhet fjalë për eksplodim të automobilit gjatë mbushjes në stacion. Supozohet se shkas ishte problemi me baterinë gjatë mbushjes, për pasojë automobili elektrik është kallur.

Derisa zjarrfikësit ia dolën të arrinin në vendin e ngjarjes, automjeti shpërtheu dhe ata nuk mund bënë asgjë për ta shpëtuar.

Nuk pati viktima, as të plagosur, ndonëse në afërsi të shpërthimit kishte kalimtarë rasti.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...