Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Avokati i Krasniqit thotë se kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës

Pas nisjes së aksionit të Gjykatës Speciale në shtëpinë e ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi ka reaguar edhe avokati Arianit Koci.

Ai theksoi se kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës, por jodomosdoshmërisht dhe shtoi se kjo bastisje është e panevojshme, duke aluduar se deri sot të gjithë ata që kanë poseduar ftesë për t’u gjykuar në gjykatë janë paraqitur.

“Po kryhet një bastisje, e cila është spektakël i panevojshëm, deri sot çdonjëri është paraqitur në Speciale, nuk ka pasur nevojë për një spektakël të tillë. Kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës, por jodomosdoshmërisht”, tha ai në një emision televiziv.

Ai theksoi se Policia e Kosovës është vetëm mbështetje në këtë aksion.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...