Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Azerbajxhani i shkakton humbje ushtrisë armene

Forcat armene u detyruan të tërhiqen pasi pësuan humbje në personel dhe automjete ushtarake dhe po ashtu u përballën me një mungesë armësh, municionesh dhe furnizimesh ushqimore

Ushtria e Armenisë sot vazhdoi të pësonte humbje mes sulmeve të saj ndaj ushtarëve azerbajxhanas dhe zonave të vendosjes në pika të ndryshme të frontit pavarësisht armëpushimit, transmeton Anadolu Agency.

“Gjatë ditës së 1 nëntorit dhe natës së 2 nëntorit, forcat e armatosura armene qëlluan mbi pozicionet e njësive të Ushtrisë azerbajxhanase dhe vendbanimet tona njerëzore në drejtime të ndryshme të frontit duke përdorur armë të ndryshme, duke përfshirë artileri dhe raketa”, tha Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit në një deklaratë me shkrim.

Theksohet tha se përplasjet kanë qenë kryesisht në drejtim të Aghdam, Khojavend dhe Gubadli.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...