Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Shqipëri

“Babai vrau vajzën se u nda nga burri, u tentua të varrosje…”/ Ish-funksionari i lartë i Policisë zbulon tjetër krim makabër

Arben Hajdarmataj, ish-funksionar i lartë i Policisë së Shtetit, ka zbuluar në emisionin Open në Top Channel një tjetër rast të ngajshëm me krimin makabër që tronditi vendin ku Fatmir Buci në bashkëpunim me djalin e tij, Shkëlzen Buci dyshohet se vrau vajzën e tij, Eglantina Bucin dhe e groposën në Malin me Gropa. Sipas Hajdarmatajt kohë më parë një tjetër rast i ngjashëm ka ndodhur në vendin tonë, ku babai vrau vajzën e tij vetëm ngaqë ishte ndarë nga burri.

Sipas tij madje u tentua që viktima të varrosej si një vdekje natyrale, por ndërhyrja e prokurorisë zbuloi krimin makabër.

“Ka qenë një rast ku babai ka vrarë vajzën se u nda nga burri. Fati i mirë që prokurori ishte i vëmendshëm dhe e zbuloi ngjarjen. Kam qen shef i atij komisariati. Kanë dashur ta varrosin në mënyrë normale  ceremoninë sikur ka vdekur nga zemra. Fati i mirë që prokurori e zbuloi.”

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...