Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Basha sfidon Ramën: T’i nështrohemi ligjit anti-mafia!

Kreu i PD-së Lulzim Basha u shpreh se çdo politikan, duke nisur nga ai dhe kryeministri Edi Rama duhet t’i nënshtrohen ligjit anti-mafia nëse kanë firmosur kontrata korruptive.

Basha tha se mekanizmi i ligjit anti-mafia do të vendoset kur PD të vijë në pushtet.

“Duhet të funksionojë mekanizmi anti mafia. Çdo politikan, duke nisur nga kryeministri dhe unë duhet të t’i nënshtrohen ligjit anti mafia nëse kanë firmosur kontrata korruptive. Ata duhet të vërtetojnë barrën në mënyrë individuale.

Ky do të bëhet ligj me ne në pushtet. Ky është rikuperim i parave të vjedhurave të shqiptarëve. Sot qeveria është në ballë të vjedhjes së shqiptarëve.

Ne këtë mekanizëm të ligjit anti-mafia do ta vëmë qysh ditën e parë në pushtet”, tha Basha në “Tempora”.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...