Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Bashkëshortja e Jakup Krasniqit flet për bastisjen në shtëpinë e tyre

Nga ora 06:00 e mëngjesit shtëpia e Jakup Krasniqit në Prishtinë është bastisur nga njësitet, ndërsa këto bastisje janë konfirmuar edhe nga Gjykata Speciale.

Pak më parë jashtë shtëpisë ka dalë bashkëshortja e Krasniqit, Sevdije Krasniqi.

Bashkëshortja e Krasniqit ka treguar se gjendja e familjarëve brenda shtëpisë është e mirë, derisa bënë të ditur se ende po vazhdon bastisja.

Siç njofton KP, njësitet e EULEX bashkë me Policinë e Kosovës po qëndrojnë edhe në fshatin Negrovc të Drenasit që është edhe vendlindja e Jakup Krasniqit.

EULEX-i është në pritje të familjarëve të Jakup Krasniqit nga Prishtina, në mënyrë që të mund të hapë shtëpinë në fshat dhe të fillojë bastisjen.

Ndryshe, operacionet e ZPS-së po kryhen me mbështetjen e Policisë së Kosovës dhe Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX).

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...