Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Maqedoni

Bastisje në Çiflik, gjenden armë dhe municion

Shkup, 5 dhjetor – Sot njësiti i policisë për luftë kundër tregëtisë ilegale me armë dhe drogë me urdhër të gjykatësit paraprak nga Gjykata Penale-Shkup kanë kryer bastisje në shtëpinë e S.L 57 vjeçar dhe M.L. 67 vjeçar, që të dy nga fshati Çiflik.

Gjatë bastisjes tek M/L. Është gjetur një pushkë gjahu “shtaer” kal. 7.9 mm dhe 75 plumba 7.9 mm. Ndërsa tek S.L. janë gjetur dhe konfiskuar 30 plumba kal.7.65×39 mm, një karikator për pushkë automatike i zbrazët dhe 6 predha municion gjahu.

Personat në fjalë janë privuar nga liria dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...