Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Bayern Munich me një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Kampioni aktual evropian, Bayern Munich, natën e kaluar regjistroi një fitore 6:2 kundër Salzburgut në xhiron e 3-të në Ligën e Kampionëve.

Për Bavarezët, ky triumf është i 14-ti me radhë në garën elitare, që është rekord në Ligën e Kampionëve. 

Bayern shënoi katër gola kundër Salzburgut në 15 minutat e fundit dhe u bë skuadra e parë që e bëri këtë në LK.

Skuadra gjermane është në krye të grupit me nëntë pikë, pas tre takimeve të para.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...