Agjencia Zhurnal.KS
Covid 19 Shqipëri

BE i dhuron Shqipërisë 30 respiratorë

Bashkimi Europian i ka dhuruar Shqipërisë 30 respiratorë, për t’u ardhur në ndihmë pacientëve që janë të prekur nga Covid-19. Respiratorët janë dorëzuar ditën e sotme nga ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca, dhe do të vendosen në spitalin e katërt Covid që do të hapet për pacientët e prekur nga sëmundja vdekjeprurëse.

Soreca ka falenderuar edhe zyrën e UNOPS në Kombet e Bashkuara. Edhe NATO para disa kohësh ka ndihmuar Shqipërinë duke duke dërguar 60 respiratorë që janë vendosur në ambientet e spitalit “Covid 3”. Që prej fillimit ta pandemisë e deri më tani, kanë humbur jetën 543 persona dhe janë prekur nga virusi vdekjeprurës 22,721 të tjerë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...