Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Bebe Rexha me fotosesion të veçantë për “L’Officiel Australia”, flet për albumin e ri dhe shëndetin mendor gjatë pandemisë

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka pozuar së fundmi për kopertinën e revistës së famshme “L’Officiel Australia”.

Ajo ka dhënë një intervistë të veçantë duke folur për më të rejat e saj, në veçanti projektin e saj më të fundit muzikor “Baby, I’m Jealous” në bashkëpunim me Doja Cat.

“Baby, I’m Jealous ‘është një këngë që kam shkruar në lidhje me gërshetimin e pasigurive të mia dhe mënyrën sesi rrjetet sociale më kanë bërë të ndjehem për veten time. Ne jemi vazhdimisht të përmbytur me pikat kryesore të jetës së njerëzve të tjerë, dhe nganjëherë e gjej veten duke krahasuar vlerën dhe bukurinë time me të tjerët. Unë e shkruajta këtë këngë për një histori të vërtetë ku isha në një lidhje dhe u kapa në një zhytje të thellë në Instagram. Kam gjetur disa gjëra me hije në Instagramin e këtyre djemve – komente dhe pëlqime në fotografi gjysmë të zhveshura të vajzave të tjera. Me të vërtetë filloi të ndikonte tek unë dhe pasiguritë e mia. Kur hyra në studio me Justin Tranter, i thashë se si ndihesha për këtë situatë dhe ne shkruam për të. Edhe pse është një këngë e bazuar në pasiguritë e mia, ne ishim në gjendje ta bënim atë të ndjehet fuqizuese”, ka thënë shqiptarja për L’Officiel Australia.

Tutje, Rexha ka diskutuar edhe se si ishte të punoje me një repere si Doja Cat, fama e së cilës po shkon gjithnjë e në rritje.

“Puna me Doja Cat ishte e mahnitshme. Ajo është shumë e talentuar dhe qesharake, dhe një kënaqësi për të punuar me të. Dallimi më i madh ishte ndoshta që Doja dhe unë nuk mund të futeshim në studio së bashku për shkak të pandemisë, por ne kemi punuar për këngën përmes FaceTime”, ka deklaruar 31-vjeçarja.

Duke qenë se kënga e saj e re “Baby, I’m Jealous” ka të bëjë me xhelozinë e shprehur përmes rrjeteve sociale, Bebe Rexha nuk la pa komentuar faktin se si i sheh ato në ditët e sotme.

“I dua rrjetet sociale por edhe i urrej rrjetet sociale. Më pëlqen të jem në gjendje të flas me fansat e mi, por e urrej të shoh gjëra që nuk dua t’i shoh. Të jetosh në një epokë të rrjeteve sociale e bën shumë më të vështirë të jesh në një pozicion ndikimi. Ju viheni në një piedestal nga ndjekësit tuaj, por leximi i komenteve negative për veten tuaj çdo ditë mund t’ju ulë vërtet”, thotë ajo.

Duke qenë se ndodhemi në një periudhë të vështirë pandemia, artistja me origjinë nga Dibra tregoi për revistën australiane se si ndjehet në këtë periudhë dhe cila është këshilla e saj për fansat e saj.

“Sfida më e madhe ka qenë të mos jesh në gjendje të bësh turne dhe të mos jesh në gjendje të hysh në studio për të shkruar këngë me njerëz. T’i jap vetes kohë, të punoj dhe të ushqehem shëndetshëm më ka ndihmuar vërtet gjatë këtij viti të vështirë. Unë gjithashtu jam mbështetur në muzikë – Unë jam duke dëgjuar këngë që ngrejnë gjendjen time kur unë jam e mërzitur. Është me të vërtetë e rëndësishme të kujdeseni për veten dhe shëndetin tuaj mendor”, thekson Bebe Rexha.

Për “L’Officiel Australia”, këngëtarja me renome ndërkombëtare ka realizuar edhe një set të veçantë fotografik, në të cilin është shfaqur mjaft tërheqëse.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...