Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Besa Shahini lë ministrinë ditën e parë të shkollës, Rama e përcjell me kafe turke

Deputetja e PS Evis Kushi, do të zërë vendin e Besa Shahinit për postin e Ministres së Arsimit, pikërisht në ditën kur edhe filloi viti i ri shkollor.

Lajmin e ka konfirmuar vetë kryeminstri, përmes një komunikimi live në Facebook.

Rama shprehu keqardhje për largimin e Shahini, teksa tha se ishte i nderuar që e kishte patur si bashkëpunëtore.

Nga ana tjetër, deputetja Kushi tha se ishte privilegj dhe një përgjegjësi marrja e kësaj detyre.

Në fund, Rama e përcolli Shahinin dhe e mirëpriti Kushin me një kafe turke.

Pak ditë më parë, Shahini deklaroi se do të largohej nga detyra në fund të mandatit, por mesa duket preferoi që ta përshpejtonte këtë vendim.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...