Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Biden lëshon deklaratën e parë pas fitores në zgjedhjet në SHBA

Joe Biden ka reaguar pas fitores në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Në një deklaratë të lëshuar nga ai, Biden ka thënë se është i nderuar nga besimi që i ka dhënë populli amerikan, atij dhe tanimë nën-presidentes së ardhshme, Kamala Harris, shkruan CNN.

“Me përfundimin e fushatës, është koha të vendosim zemërimin dhe retorikën e ashpër pas nesh dhe të bashkohemi si një komb”, thuhet në deklaratë.

“Është koha për amerikën që të shërohet dhe të bashkohet”, shton më tutje ai në deklaratë.

“Ne jemi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe s’ka asgjë që s’mund ta bëjmë, nëse e bëjmë bashkë”.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...