Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Bilanci alarmant i OBSH: 564 mijë raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Më shumë se 564 mijë raste të konfirmuara të coronavirusit u regjistruan brenda 24 orëve dhe numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka tejkaluar 61.87 milionë, njoftoi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH).

Deri më 29 nëntor, në të gjithë botën janë raportuar 61,869,330 raste të coronavirusit dhe 1,448,896 vdekje të lidhura me COVID-19.

Numri i rasteve të konfirmuara u rrit me 564,813 në 24 orët e fundit dhe numri i vdekjeve u rrit me 8,985.

Numri më i lartë ditor i rasteve të koronavirusit (667,164) u regjistrua më 14 nëntor dhe numri më i lartë ditor i vdekjeve 12,432 u regjistrua më 17 prill.

Amerika Veriore dhe Jugore përbëjnë më shumë se 45 për qind të rasteve të reja të sotme (258,302 raste). Ajo ndiqet nga Evropa (210,063 raste) dhe Azia Juglindore (50,531 raste).

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...