Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Bilanci i sulmit terrorist në Bagdad, 11 të vrarë

Në Bagdad të Irakut, 11 persona humbën jetën si pasojë e një sulmi të kryer nga organizata terroriste DAESH.

Media lokale irakiane raportoi se pesë anëtarë suni pjesëtarë të Hashemi Hashdi Asayiri dhe gjashtë civilë u vranë në sulmin e kryer nga organizata terroriste DAESH në rrethin Ridvaniye në perëndim të Bagdadit.

Ndërkaq qeveria irakiane ende nuk është prononcuar mbi çështjen.

Nga ana tjetër bëhet e ditur se në operacionin kundër organizatës terroriste DAESH të kryer në qendër të qytetit Kirkuk u kapën 3 terroristë.

Zëdhënësi i Policisë së Kirkukut, Amir Nuri bëri të ditur se në një bastisje në një adresë në lagjen Panxha Ali në qendër të qytetit janë kapur 3 pjesëtarë të organizatës terroriste DAESH.

Nuri bëri të ditur se gjatë marrjes në pyetje terroristët u rrëfyen se më herët kanë marrë pjesë në 13 sulme terroriste të kryera në qendër të qytetit dhe në zonat rurale.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...