Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Bilanci në Itali, 546 viktima dhe rreth 34 mijë raste të reja në 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar 546 viktima dhe rreth 33 mijë e 979 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Vendi përtej Adriatikut është rikthyer sërish në një prej vendeve europiane me më shumë raste e viktima nga COVID-19.

17% të të testuarve kanë rezultuar pozitivë nga testimet e 24 orëve të fundit ndërkohë që sërish problem është veriu, me në krye Lombardinë që në 24 orët e fundit ka 8 mijë raste ndjekur nga Piemonte, Campana, Veneto dhe Emilia-Romagna me më pak se 4 mijë.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...