Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Bisedë mes Pendarovskit dhe Presidentit bullgar për perspektivën evropiane të Maqedonisë së Veriut

Shkup, 4 nëntor, zhurnal.mk – Presidentët e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski dhe Republikës së Bullgarisë, Rumen Radev sot biseduan në telefon për pozicionet e të dy shteteve lidhur me kushtet për fillim të negociatave të shtetit tonë për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

“Dy presidentët biseduan për mundësinë e arritjes së zgjidhjes së qëndrueshme për zhvillim evropian të rajonit tonë dhe, posaçërisht, për integrim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian”, qëndron në kumtesën nga Kabineti i Pendarovski.

Shefat e shteteve, siç ceket në kumtesë, biseduan edhe për mundësinë për realizim të vizitës së presidentit Pendarovski në Bullgari, kur do të krijohen kushtet adekuate.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...