Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Bosnja dhe Kroacia shënojnë shifra të larta të të vdekurve nga COVID-19

Autoritetet e Bosnje dhe Hercegovinës raportuan të hënën për 73 viktima të reja nga sëmundja COVID-19 dhe 997 të infektuar nga koronavirusi. Në territorin e Federatës së Bosnje dhe Hercegovinës, u regjistruan 608 të infektuar me koronavirusin e ri dhe 52 të vdekur.

Në Republikën Serbe të Bosnjës u shënuan 383 persona të infektuar dhe 19 vdekje, ndërsa në Qarkun e Bërçkos edhe gjashtë persona u diagnostifikuan me koronavirus ndërsa dy pacientë humbën jetën nga sëmundja.

Në Kroaci, në 24 orët e fundit, janë regjistruar 1,529 raste të reja me koronavirus, njoftoi Shtabi Shtetëror i Mbrojtjes Civile.

Numri i rasteve aktive është 14,942, që është 726 më pak se një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 38 vdekje, kështu që numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 832.

Që nga fillimi i epidemisë në Kroaci më 25 shkurt, janë infektuar gjithsej 68,776 njerëz ndërsa 53,002 janë shëruar, nga të cilat 2,227 në 24 orët e fundit.

Mbi 28 mijë njerëz në vetizolim.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...