Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Britania cakton ambasadorin e ri në Shqipëri, ja kush do zëvendësojë Duncan Norman

Ambasadori britanik Duncan Norman do t’i thotë së shpejti lamtumirë Shqipërisë pasi është caktuar para se t’i përfundojë mandati në një tjetër detyrë diplomatike. Vetë Norman ka publikuar në Twitter edhe emrin e ti që do ta zëvendësojë, i cili ka marrë aprovimin për detyrën e re.

Ai është Alastair King-Smith Vetë ambasadori Norman në Twitter shkruan se është i lumtur për detyrën e re të pasardhësit të tij i cili nis punë në shtator të vitit 2021. Alastair është një diplomat me eksperiencë dhe aftësi të mëdha i cili do të jetë një sukses i madh kur të nisi punën vitin e ardhshëm. Ndërkohë ambasadori i ri po mëson gjuhën shqipe shkruan ai në Twitter.

Në lajmin e publikuar në faqen zyrtare të qeverisë britanike theksohet se ambasadori aktual Duncan Norman do të transferohet në një tjetër detyrë diplomatike por pa dhënë detaje për shtetin e ri që do të shërbejë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...