Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Britania e Bashkuar apel qytetarëve të mos udhëtojnë në Maqedoni të Veriut

Shkup, 12 nëntor – zhurnal.mk – Sot Mbretëria e Bashkuar qytetarëve të saj u ka bërë apel që të mos udhëtojnë në Maqedoninë e Veriut, përpos nëse e kanë patjetër ta bëjnë këtë, informon Zhurnal.

Arsyeja për këtë apel është gjendja tmerruese në vendin tonë nga pandemia me Covid 19.

Në apel shkruan se qytetarët e Britanisë në Maqedoni të Veriut mund të hyjnë pa PCR test por gjithsesi nuk u rekomandojnë këtë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...