Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Britney Spears humb gjyqin ndaj babait

Britney ka humbur gjyqin për largimin e kontrollit të babait mbi pasurinë e saj.

Një gjykatë amerikane ka hedhur poshtë një përpjekje të Britney Spears, 38, vjeçe për të hequr babanë e saj si kujdestar i pasurisë së saj, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

Jamie Spears ka qenë kujdestari ligjor i vajzës së tij për 12 vjet, për shkak të shqetësimeve në lidhje me shëndetin e saj mendor.

Avokati i Spears tha se ylli i popit ishte “i frikësuar” prej tij dhe se ajo nuk do të performonte për aq kohë sa ai të qëndronte në rol.

Avokati i babait të saj argumentoi se ai gjithmonë vepronte në interesin më të mirë të vajzës së tij.

Një gjykatës tha se ajo do të merrte parasysh ankesat e ardhshme për shkarkimin ose largimin e tij të plotë.

Në ndërkohë, me kërkesë të Spears, kompania financiare Bessemer Trust është emëruar si bashkë-konservator.

Gjatë një seance të martën, avokati i Spears, Samuel Ingham, tha se ajo dhe babai i saj nuk kanë asnjë “marrëdhënie të qëndrueshme pune” dhe nuk kanë folur për një “kohë të gjatë”.

Por Vivian Thoreen, avokati i Jamie Spears, argumentoi se arsyeja që ata nuk kishin folur ishte sepse Ingham e kishte këshilluar Spears kundër kësaj.

Beteja ligjore po zhvillohet kundër sfondit të lëvizjes “Free Britney”, ku një grup fansash që besojnë se Spears po mbahet ‘e burgosur’ nga babai i saj dhe të tjerët.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...