Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

BTS në krye të “MTV Europe Music Awards”

Grupi koreanojugor BTS ka arritur që të triumfojë sërish në ndarjen e çmimeve “MTV Europe Music Awards”. Mbretërit e muzikës Pop morën në shtëpi 4 çmime për këngën Dynamite si më të mirën, “Grupin më të mirë”, “Performancën Live më të mirë” dhe “Grupi me më shumë fansa”.

“Dynamite” është kënga e parë e tyre e interpretuar tërësisht në gjuhën angleze, e cila ka arritur të shkarkohet më shumë se 34 milionë herë në Amerikë, duke bërë që “BTS” jetë grupi i parë korean që vendoset në pozitën e parë të toplistës së 100 këngëve më të mira “Billboard”.

Këngëtarja Lady Gaga u shpall “Artistja më e mirë”, Cardi B fitoi çmimin për performancën më të mirë hip-hop”, DJ Khalid rrëmbeu çmimin “Videoklipi më i mirë” dhe grupi “Coldplay” dominoi në kategorinë “Best Rock”. Ndërkohë çmimin për Best Pop e mori grupi “Little Mix”.

Ceremonia këtë vit ishte ndryshe për shkak të pandemisë Covid-19. Të famshmit e morën çmimin në mënyrë virtuale të cilët ndiqnin edhe performancën e këngëtarëve të tjerë. Pjesë e kësaj ceremonie ishte edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora dhe Bebe Rexha.

Në MTV EMA dhuruan spektakël Alicia Keys, Sam Smith, Doja Cat, Maluma, Zara Larson, Jack Harlow, Madisson Beer, David Guetta etj.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...