Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Bushi: Sulmi terrorist në Vjenë, sulm kundër mbarë njerëzimit

Shkup, 4 nëntor, Zhurnal.mk – Zv/ ministri i punëve të brendshme Nazim Bushi përmes një letre ngushëllimi, Ministrit të Punëve të Brendshme të Austrisë, z.Karl Nehamer i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për sulmin terrorist që tmerroi Vienën dhe mbarë botën.

” Në këtë periudhë të vështirë me të cilën po përballet Austria, të gjithë ne duhet të jemi të bashkuar në luftimin e paraqitjeve të tilla ekstremiste dhe me këtë rast nxjerrjen sa më të shpejt të autorëve të krimit para drejtësisë.

Në raste të tilla terroriste të gjithë ne jemi të bashkuar dhe kemi vetëm një qëllim, përmes koordinimit dhe bashkëpunimit të ndërsjellë të eliminojmë të gjitha format e terrorizmit në Evropë. Në këto momente të vështira për popullin mik të Austrisë, lutjet tona janë me familjet e viktimave” – ka shkruar Bushi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...