Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Cakaj në Shkup takon edhe Thaçin

Shkup, 17 shtator – Sot, Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi u takua me Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë, z. Gent Cakaj.

Në këtë takim palët biseduan për bashkëpunimin mes dy shteteve, rëndësinë e integrimit të vendit dhe rajonit në Bashkimin Evropian, zhvillimin ekonomik dhe stabilitetin politik. Z. Menduh Thaçi theksoi se Maqedonia e Veriut do të vazhdojë rrugën drejt integrimit evropian duke shkuar konform reformave sistemore të nevojshme.

Gjithashtu, kryetari Thaçi tha që mbështetja e Shqipërisë si shtet fqinj është shumë i rëndësishëm për Maqedoninë e Veriut.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...