Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Calabria dëshiron të vazhdojë me Milanin me të njëjtat kushte

Mbrojtësi i Milanit, Davide Calabria, dëshiron ta vazhdojë qëndrimin në San Siro edhe pas vitit 2022.

23-vjeçari ka bërë paraqitje të mira nën drejtimin e Stefano Piolit, ndërsa Tuttosport raporton se ai dëshiron të qëndrojë më gjatë te klubi italian.

Kontrata e tanishme e mbrojtësit të krahut skadon në qershor 2022, ndërsa Calabria është i gatshëm që ta nënshkruajë vazhdimin me të njëjtat kushte që i ka tani.

Futbollisti italian i ka zhvilluar të gjitha ndeshjet e Serie A këtë sezon duke u ndihmuar kuqezinjve të qëndrojnë në krye të tabelës me 17 pikë.

Calabria përfiton rreth dy milionë euro në sezon dhe shpreson që ta zgjatë sa më shpejt kontratën.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...