Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Carlex Design e bën Mercedes-AMG G63-shin edhe më luksoz

Mercedes-AMG G63 në versionin e vet është goxha luksoz, por Carlex Design, kompania e njohur për modifikimin e automjeteve, është përkujdesur që pamja luksoze e kësaj “bishe” të duket nga një nivel tjetër.

Ky model i modifikuar, që tani quhet G63 Racing Green Edition, eksterierin e ka me ngjyrë të gjelbër të frymëzuar nga ngjyra “British Racing Green”, si dhe mbështjellësi i rrotës rezervë është i bërë nga fibra të karbonit.

Carlex Design, po ashtu për këtë G63 ka zgjedhur edhe set të ri të rrotave 22-inçësh, si dhe çatinë tërësisht nga fibra të karbonit me mbishkrimin “Racing Green Edition”, transmeton KOHA.

Sa i përket enterierit, Mercedes-AMG G63 Racing Green Edition vjen me ulëset e veshura me lëkurë ngjyrë të kafenjtë. Po ashtu, me lëkurë janë të veshur edhe timoni, panelet e dyerve si dhe konzola qendrore, gjë që e bëjnë këtë G63 të duket edhe më luksoz.

Ndërsa sa i përket motorit, nuk ka ndryshime, që do të thotë se ky G63 vazhdon ta ketë motorin benzinë 4.0-litër Bi-Turbo V8 me kapacitet prej 585 kuajfuqi, gjë që është e mjaftueshme që shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ta arrijë për 4,7 sekonda.

Ndërkaq sa i përket çmimit, ky Mercedes-AMG G63 Racing Green Edition nga Carlex Design kushton rreth 95 mijë euro.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...