Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Carovska – Kocarev: MASH e intensifikon bashkëpunimin me opinionin akademik dhe ekspert

Shkup, 16 shtator – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska sot mbajti takim pune me kryetarin e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM), Lupço Kocarev.

Në mbledhje, siç kumtoi Ministria e Arsimit dhe Shkencës, është diskutuar për vazhdimin dhe forcimin e bashkëpunimit midis dy institucioneve në fushën e shkencës, por edhe krijimin e një procesi arsimor, përmes të cilit brezat e ardhshëm do të mësojnë të respektojnë multikulturalizmin, barazinë dhe vlerat shoqërore.

Ministrja Carovska, siç thuhet në kumtesë, theksoi se për Ministrinë dikasteriale është e mirëseardhur mbështetja akademike dhe e ekspertëve në krijimin e politikave jo vetëm shkencore por edhe arsimore.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...