Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Carovska: Vlerësimi i nxënësve do të bëhet nëpër shkolla, viti shkollorë do të përfundon më 10 qershor

Shkup, 2 shtator, zhurnal.mk – Shkollat do të marrin udhëzimet të veçanta për vlerësimin e nxënësve të cilët mësimin do ta ndjekin online, paralajmëroi në pres konferencën e sotme Ministrja e Arsimit, Milla Carovska, transmeton Zhurnal.

Siç sqaroi, edhe pse mësimi do të zhvillohet përmes internetit, vlerësimi i nxënësve do të jetë me prezencë fizike nëpër shkolla.

“Po përgatitet udhëzim i veçantë për vlerësim. Është e një rëndësie të veçantë për shkak se mësimi online duhet të jep maksimumin se çfarë mundet mësimi online. Por, vitin e kaluar vlerësimi nuk ishte i rregulluar. Tani themi, vlerësimi duhet të zbatohet me prezencë fizike dhe kjo do të duhet të organizohet në grupe, natyrisht, nëse kushtet epidemiologjike në komunë e lejojnë këtë”, tha Carovska.

Ministrja gjithashtu paralajmëroi se viti shkollorë do të përfundon më 10 qershor.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...