Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Celta Vigo ndan rrugët me trajnerin Oscar Garcia

Celta Vigo ka ndarë rrugët me trajnerin Oscar Garcia.

Klubi spanjoll momentalisht qëndron në pozitën e 17-të në La Liga, derisa ka humbur tri ndeshjet në pesë ndeshjet e fundit.

Celta ka konfirmuar se Garcia së bashku me të gjithë stafin janë larguar nga klubi.

“Oscar Garcia Junyent dhe stafi i tij nuk do trajnojnë më RC Celta”.

“Celta i uron Garcia dhe asistentëve suksesin më të madh në të ardhmen, në mënyrë profesionale dhe personale”, shkruhej në njoftim.

Garcia erdhi në kreun e Celtas në nëntorin e vitit 2019 dhe në ditën e fundit të sezonit arriti të sigurojë vazhdimin në La Liga.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...