Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Çfarë është kjo, nëndetëse apo një Lamborghini, shikoni se si futet kjo veturë në rrugët e mbushura me ujë

Stuhia tropikale Eta përmbyti shumë rrugë  në Florida gjatë fundjavës dhe torturoi shoferët të cilëve u duhej të drejtonin makinat e tyre përmes ujit në rrugë.

Një situatë veçanërisht e vështirë ishte në Miami ku një Lamborghini Huracan Spyder u filmua duke lëvizur nëpër ujë që herë pas here arrin në dritaret e kësaj makine, transmeton Telegrafi.

Megjithëse videoja tregon se automjetet e tjera ndaluan përpara pellgut që u formua në rrugë, shoferi i Lamborghini të verdhë me vlerë një çerek milion dollarë i anashkaloi ato dhe kaloi nëpër pengesën e ujit pa ndonjë problem.

Edhe pse më e ulët se automjetet e tjera, makina super sportive italiane ka një motor të vendosur në qendër, i vendosur pas kabinës së pasagjerëve, i cili është disi i mbrojtur nga depërtimi i ujit.

Shoferi përfitoi nga kjo, por gjithsesi na duket se ajo që bëri ai nuk është shumë e mençur

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...