Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Chiellini dhe Demiral të gatshëm për lojë

Mbrojtësit e Juventusit, Giorgio Chiellini dhe Merih Demiral, janë rikuperuar nga lëndimet dhe janë stërvitur me pjesën tjetër të skuadrës gjatë ditës së hënë.

Zonja e Vjetër luan kundër Dynamo Kievit të mërkurën në Ligën e Kampionëve, ndërsa tashmë e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të kësaj gare.

Në njoftimin e klubit është konfirmuar rikthimi i plotë në stërvitje i Chiellini dhe Demiral, të cilët e kanë kompletuar stërvitjen me bashkëlojtarët.

Të dy lojtarët kanë pasur probleme muskulore, ndërsa gjatë ditës së sotme (e martë), pas stërvitjes, trajneri Andrea Pirlo do të dalë në konferencë për shtyp.

Juventusi vjen pas një barazimi në Serie A kundër Beneventos (1-1), ndërsa ka mbetur gjashtë pikë prapa liderit Milan.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...