Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

CIA sfidon përdoruesit e rrjeteve sociale, poston dy fotografi në të cilat kërkon të gjejnë 10 ndryshime – vetëm një person i ka gjetur 12

Përdoruesit e rrjeteve sociale kanë arritur të zgjedhin misterin e CIA-s, të publikuar në Twitter ku kërkohet të gjejnë dallimin në dy fotografi.

Agjencia e Inteligjencës amerikane (CIA) ka postuar gjatë të martës dy fotografi të një lagjeje të një qyteti, ku sfidon të gjithë të gjejnë 10 ndryshimet që janë në këto dy fotografi, transmeton Telegrafi.

“Nëse i gjeni 10 ndryshimet, atëherë jeni shumë i mirë. Gjithmonë kërkoni për mundësi tjera për të mësuar më shumë”, thuhet në postimin e CIA-s.

E një përdorues shumë i zoti ka arritur që për dy minuta të gjej disa detaje që CIA-së i kanë shpëtuar – një vijë e hollë në anën e majtë të fotos dhe logoja e veturës në anën e majtë e cila mungon.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...