Agjencia Zhurnal.KS
Kulturë

Cili hotel përfaqëson Shangain? Sigurisht “Paqja”, hoteli legjendë!

Që nga Çaplini e deri te Obama, shumë njerëz të famshëm kanë lënë gjurmët e tyre këtu, në hotel “Paqja” të Shangait, i cili njihet edhe si “godina nr. 1 në Lindjen e Largët”. Hotel “Paqja”, që ndodhet në zonën “Bund” për më shumë se 100 vjet, ka qenë dëshmitar i shumë ngjarjeve historike në Shangai dhe është bërë një pikë referimi legjendare e qytetit.

Ai ka edhe tarracën më të bukur në Shangai në katin e 9-të të ndërtesës, që ju lejon të shijoni bukurinë e skenës së natës të Shangait!

Postime të ngjashme

Anulohet Festivali i Rokut në Gjenevë

S.B.

Futet në librin e rekordeve Guiness, shitet piktura më e madhe në botë për 62 milionë dollarë në Dubai

S.B.

Garvanliev të mbetet përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në Eurosong 2021

T E

Librat e Kunderës, betejë e përjetshme e njeriut me sistemin

S.B.

Vdes poeti dhe eseisti i njohur polak, Adam Zagajewski

S.B.

Shoqata Tradita e organizoi Edicionin V të manifestimit letrar ndërkombëtar Shtigje poetike

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...