Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Clinton e quan fitore historike zgjedhjen e Bidenit

Hillary Clinton, që kishte humbur në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Donald Trumpi, ka nisur të festojë për fitoren e Joe Bidenit dhe Kamala Harrisit.

“Votuesit dhanë fjalën e tyre dhe zgjodhën Joe Bidenin dhe Kamala Harrisin për të qenë presidenti jonë i ardhshëm dhe zëvendëspresidentja jonë. Është histori, rrëzim i Trumpit dhe faqe e re për Amerikën. Faleminderit të gjithëve që ndihmuat që kjo të ndodhte. Ecim përpara, bashkë”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Twitter.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...