Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

CMA Awards 2020: Lista e plotë e fituesve

Mbrëmë (e mërkurë) u shënua një nga evenimentet më të mëdha të muzikës ‘country’, Country Music Association (CMA) Awards.

Yjet nga Miranda Lambert e deri të Keith Urban ishin të pranishëm në këtë mbrëmje, ndërsa po prezantohej nga Reba Mc Entire dhe Darius Rucker.

I nominuari kryesor i mbrëmjes ishte Lambert, i cili fitoi shtatë çmime, i ndjekur nga Luke Combs dhe Dan + Shay’s Dan Smyers, me gjashtë nominime secili.

Smyers po ashtu fitoi nominime shtesë për punën e tij si producent.

Mbrëmja gjithashtu kishte mbledhur dhe prezantoi shfaqje të ndryshme duke përfshirë këtu Maren Morris, Rascal Flatts etj.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të fituesve në CMA Awards:

Ngjarja muzikore e vitit: “I Hope You’re Happy Now”, Carly Pearce dhe Lee Brice

Videoja muzikore e vitit: “Bluebird”, Miranda Lambert

Muzikanti i vitit: Jenee Fleenor

Kënga e vitit: “The Bones”, Maren Morris

Artisti i ri i vitit: Morgan Wallen

Dyshja e vitit: Dan+Shay

Grupi i vitit: Old Dominion

Albumi i vitit: “What Your See Is Ëhat You Get”, Luke Combs

Artistja femër e vitit: Maren Morris

Artisti mashkull i vitit: Luke Combs

Argëtuesi i vitit: Eric Church

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...