Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
MEPSO e modernizoi pajisjen në TS "Struga"
mepsooo.jpg

Shkup, 13 tetor- MEPSO kreu rivitalizim të pajisjes të tensionit të lartë në 110/h kilovatësh të trafostacionit "Struga" dhe me atë e rriti nivelin e besueshmërisë dhe sigurisë në furnizimin me energji elektrike cilësore në rajonin e Strugës për sezonin e ardhshëm dimëror, informon kompania.

Personat e tyre profesional në periudhën prej 18 shtator e deri në 12 tetor kanë kryer ndryshime në transferim të cilët ishin në eksploatim tridhjetë vite.

"Janë montuar dy transferime me çfarë është rritur besueshmëria e sistemit elektro-shpërndarës dhe me atë për sezonin e ardhshëm të ngrohjes është reduktuar në minimum rreziku nga ndërprerjet dhe defektet. Njëherit me të reja janë zëvendësuar edhe gjashtë trafostacione të tensionit matës në impiantin, ndërsa janë kryer edhe punë ndërtimore në fushat ku është vendosur pajisja primare. Në procesin e rivitalizimit të pajisjes në këtë trafostacion MEPSO investoi rreth 100.000 euro", saktësojnë nga MEPSO.

Rivitalizimi i pajisjes së tensionit të lartë në trafostacionin "Struga" është pjesë e aktiviteteve vijuese për modernizimin e impianteve nga rrjeti shpërndarës. Për këtë proces MEPSO vitin e kaluar në tetor furnizoi pajisje të tensionit të lartë në vlerë prej 1,87 milionë euro që është pjesë e huasë nga Banka Evropiane për Ripërtëritje dhe Zhvillim

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.10.2017, 15:31  | L.E. | 844 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.