Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Mbi 500 kërkesa për shfrytëzim të pushimit falas, afati deri më 31 tetor
pushim_1.jpg

Shkup, 17 tetor- Mbi 500 qytetarë kanë shprehur interes për shfrytëzim të masës qeveritare për pushim falas për punonjësit me të ardhura të ulëta. Afati i fundit për paraqitje të personave të interesuar është propozuar deri në fund të muajit të ardhshëm.

Pushimi falas, sipas informacioneve të Ministrisë së Ekonomisë do të mund të realizohet në të gjitha qendrat turistike në vend, duke pasur parasysh atë që janë paraqitur mbi 60 hotele për akomodim të personave, të cilët do të shfrytëzojnë pushime falas.

Sipas mjeteve që janë siguruar për këtë qëllim vlerësohet se pushimin falas do të mund ta shfrytëzojnë 4.000 familje.

Shfrytëzuesit do të marrin vërtetim nga Ministria e Ekonomisë, për shfrytëzim të mjeteve për pushim të organizuar për punëtorët me të ardhura të ulëta në vlerë prej 15.000 denarë dhe kjo do të shfrytëzohet në një prej objekteve të kategorizuara hotelierike për akomodim në RM, që janë paraqitur në Ministrinë e Ekonomisë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2017, 11:38  | L.E. | 1,073 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
Bexheti: Peshorja e Taravarit është më e saktë në zgjedhje
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.