Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Investim të ri dhe punësime të reja në Maqedoni paralajmëron kompania britanike SoPro
133886728.jpg

Investim plotësues prej katër milionë dollarësh amerikanë dhe 30 vende të reja të punës në Maqedoni paralajmëron agjencia britanike për marketing digjital SoPro, e cila në vend punon për dy vite me radhë.

Kumtojnë se me këtë kompania do ta rrisë numrin e të punësuarve në gjashtëdhjetë. Shprehin kënaqësi prej klimës së biznesit në Maqedoni dhe paralajmërojnë se për shkak të rritjes së numrit të klientëve dhe punës do të zhvendosen në hapësira të reja.

"Ekipimi me kuadër të ri profesional është rezultat i rritjes së numrit të klientëve dhe punës dhe do të ndodh me etapa në 12 - 18 muajt e ardhshëm", theksojnë në kumtesë.

Sipas bashkëthemeluesit dhe pronarit të SoPro, Rajan Uelmans, vendimi për të investuar në Maqedoni bazohet në përvojat pozitive prej aktiviteteve të deritanishme të arritura përmes nëndegëve në Britaninë e Madhe, SHBA, Afrikë, Evropë dhe Indi dhe e reflekton besimin që SoPro e gëzon në rajon:

"Në Maqedoni gjetëm kuadër të ri, energjik dhe të përgatitur teknik. Shkupi është qytet i shkëlqyer me kulturë të pasur, i cili në kombinim me vlerat evropiane dhe zonën e ngjashme kohore, e bën akoma më të afërt me ne. Ky investim i mbështet planet tona ambicioze për zhvillim dhe presim sukses të vazhdueshëm në Maqedoni", thotë Velmans.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2017, 12:52  | Z.H. | 1,134 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.