Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
“Благодарам Били”
bilall-kasami_3.jpg

Tetovë, 22 tetor - Kandidati i cili gjithnjë ka thënë se i do vetëm votat e shqiptarëve, sot ka hequr maskën e tij duke kërkuar edhe votat e maqedonasëve të VMRO-së në Tetovë. Ai në proflin e tij në Facebook kërkon ndryshim edhe atë me votat e VMRO-së, shkruan TetovaSot.

Kasami ju është drejtuar simpatizesëve të VMRO-së duke i thirur se ndryshimi bëhet bashkë duke sakrifkuar për të mirën dhe të bukrën.

Ndryshe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është edhe kandidat për kryetar komune i cili pësoi humbje të thellë ndaj Teuta Arifit në raundin e parë edhe atë me një rezultat tepër të madh. I gjithë ndëshkimi i Kasamit ishte me votë shqiptare andaj në rethin e dytë Kasami kërkon ndihmë nga simpatizuesit e VMRO-së për tju afruar Teuta Arifit, por numrat e VMRO-së në Tetovë e thonë të kundërtën.

Ndryshe raundi i dytë i zgjedhjeve lokale do të mbahet me 29 tetor.

Ja postimi i Bilall Kasmit në gjuhën maqedone 

Sponsored by Revcontent
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.10.2017, 22:17  | B.M. | 7,940 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.