Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Gruevski: Nëse nuk është VMRO, nuk do jetë as Maqedonia!
gruevski-nikola-640x350.jpg

Shkup, 23 tetor - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, sot në pjesmarjen e tij në Akademinë solemne në shënimin e ditës së luftës revolucionare të Maqedonisë, deklaroi se VMRO-DPMNE do të tejkalojë edhe këtë periudhë, sepse sipas tij, ka një mision para tyre dhe e ka Maqedoninë si inspirim. Sipas Gruevskit, nëse nuk është VMRO, nuk do të jetë as Maqedonia, njofton Zhurnal.

"Sot po shkojmë drejt një rruge të rëndë mirëpo të duhur. Rruga patjetër duhet të përshkohet, sepse rrugë tjetër nuk ka. Idea duhet të jetojë sepse nëse nuk është idea, nuk do të ketë as të ardhme. Vepra duhet të zgjasë. Jetojmë në një kohë kur po goditet shpirti i maqedonasve. Nuk do të thyejnë nëse të lëndojn, nsëe të njollosin, nëse të diskriminojmë, do të thyejnë vetëm nëse ta vrasin shpirtin, dhe nëse ta mbysin shpirtin, do ta mbysin edhe emrin. Jo 100, por 100mijë prej neve na përgjoni, nuk mund të na frikësoni, nuk do të ulim kokat tona, dhe nuk mundeni të na thyeni boshtin" potencoi Gruevski duke shtuar se ata janë patriotë dhe kombdashës që e duan vendin dhe popullin e tyre dhe janë të përgatitur për sfida të rënda./Zhurnal.mk

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 15:07  | Z.H. | 1,350 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.