Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Trembëdhjetë ndërmarrje sociale do t`i përforcojnë kapacitetet
ndm_1.jpg

Shkup, 10 nëntor- Trembëdhjetë ndërmarrje sociale të Maqedonisë nga sot deri në fund të qershorit do të jenë pjesë e programit akcelerator përmes të cilit do t'i përforcojnë kapacitetet e tyre dhe do ta rritin impaktin e tyre në zgjidhjen e problemit që e kanë zbuluar.

Ndërmarrjet sociale në suaza  të programit akcelerator do të kenë mundësi t' ndjekin fazat e mëposhtme - disenj të biznesit, mentorim dhe zhvillim të aftësive të komunikimit.

Në kuadër të fazës së fundit të procesit do të mund të marrin pjesë në ditën lokale Warmup, përmes së cilës sigurohet hyrje në një program që përfshin mentorim dhe përmirësim të kapaciteteve të ndërmarrjeve sociale, duke i përdor mentorët nga rrjeti Impact Hub Vienn, për një periudhë prej katër deri në gjashtë muaj , me disa vizita në Vjenë. Modulet brenda këtij programi do të ndiqen nga pjesëmarrësit në Impact Hub Vienna.

Një pjesë e tyre do të kenë mundësi t'i prezantojnë bizneset e tyre para investuesve impakt në Vjenë.

Programi do të jetë plotësisht i lirë për bizneset sociale. Ai mbështetet nga Departamenti i Mbështetjes Teknike të Fondit Evropian për Evropën Juglindore (EFSE DF), dhe zbatohet nga Laboratori Social Impakt Lab nga Shkupi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 10:02  | L.E. | 535 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.