Gratë-Të pasionuara pas purove (VIDEO)
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
Shtetësia e Maqedonisë, së shpejti vetëm me një dëshmi mund të merret
Kontrolle të rrepta për policinë e burgjeve, në procedur ndryshime ligjore
Për tu blerë kushton 1000 dollarë, por ndërtimi i tij kushton vetëm 370 dollarë
ix.jpg
Loading...

Për të blerë një iPhone X ndoshta keni shitur një makinë ose keni marrë një punë shtesë për të financuar telefonin e ri ultra të shtrenjtë të Apple?

E pra, ndoshta do të jeni të zhgënjyer të dini sepse 999 $ + iPhone X në të vërtetë kushton rreth 370 dollarë për të prodhuar, sipas IHS Markit, përcjell Indeksonline.

Inxhinierët e kompanisë së inteligjencës kanë rrëzuar iPhone X dhe kanë vlerësuar se modeli 64GB i pajisjes është bërë me vlerë 370.25 dollarë.

Kjo e bën iPhone X telefonin më të shtrenjtë për të blerë.

Natyrisht, "faturat e materialeve" nuk përfshijnë kostot si R & D dhe marketing, të cilat janë të konsiderueshme, sidomos për një pajisje të re, siç është iPhone X. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 10:37  | L.E. | 518 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Incident në zyrën e kryetares së Haraçinës, Milikije Halimi
Keriman me të dashurin super seksi vishet njëjtë, e habisin një qytet
« Lajmi i fundit » Të shtëna me armë në Çair, vritet një person e plagoset një tjetër
Mblidhet kryesia qendrore e Aleancës për Shqiptarët
"Vëllau" i madh i Qeverisë BDI, shumë pasiv
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.