BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Maqedonia dhe Mali i Zi e intensifikojnë turizmin
mkk_1.jpg

Shkup, 10 nëntor-  "Nxitja e bashkëpunimit në turizëm përmes prezantimit të potencialeve të përgjithshme ekonomike në Tivat" është tema e forumit të sotëm të biznesit që e organizon Ambasada e Malit të Zi në Maqedoni në bashkëpunim me Shoqatën e hotelierisë dhe turizmit pranë Odës ekonomike të Maqedonisë.

Në forum pritet që të bëhet fjalë edhe për vendosje të linjës ajrore Shkup-Podgoricë-Sarajevë.

"Qëllimi i forumit është në pajtim me Marrëveshjen për bashkëpunim në fushën e turizmit mes Maqedonisë dhe Malit të Zi, i cili zbatohet tetë vite, të nxitet para se gjithash bashkëpunimi në turizëm, por edhe në sektorin e ushqimit, i cili direkt apo indirekt është i ndërlidhur me zhvillimin e turizmit dhe hotelierisë. Aktiviteti i im duhet të mundësojë lëvizje më të madhe të njerëzve, mallrave dhe shërbimeve në dy drejtimet, që si qëllim përfundimtar do të kontribuojë për vëllimin e rritur të bashkëpunimit ekonomik mes Malit të Zi dhe Republikës së Maqedonisë, rritjen e numrit të turistëve në dy drejtimet dhe zhvillim i llojeve të reja të prodhimeve turistike", informojnë nga Oda.

Në forumin e biznesit do të marrin pjesë përfaqësues eminent nga fusha e hotelierisë dhe turizmit nga Maqedonia dhe Mali i Zi. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 10:03  | L.E. | 538 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.