Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Aktori shqiptar sjellë parodi me figurën e Tarantinos dhe Brad Pittit (Video)
aktoriii_3.jpg
Loading...

Pas shfaqjes “Die Mücke” (Mushkonja) që u shfaq para disa muajve për publikun gjermano-folës në një nga teatrot e Vjenës, aktori dhe regjisori Labinot Morina do të sjellë projektin e tij të ri filmik “Manson Parody”, shkruan KultPlus. Personazhi që Morina ka sjellë identifikohet si Louis Marques. Ai me këtë film nuk kursen nga parodia as figurat e mëdha hollivudiane si Quentin Tarantino dhe Brad Pitt. Lidhur më këtë film regjisori dhe skenaristi Tarantino shprehet: “Pritet përfundimi i një drafti final për filmin më të ri që ndërlidh anëtarët e familjes Manson, në veçanti Charles Manson”.

 

Familja Manson (The Manson Family) quhej një grup i grave dhe burrave të rinj rreth Charles Manson, i cili kishte kryer disa vrasje në vitin 1969 në Kaliforni. Sipas një gjykate, Manson shfrytëzoi përdorimin kolektiv të drogës, karizmin e tij dhe dhunën seksuale për t’i bindur pasuesit e tij, sipas rezultateve dhe sprovave. Regjisori Morina po ashtu parodon mu me këtë figure, të cilën ai e quan pak më ndryshe Charlie Manson. Sipas disa burimeve mediatike, Tarantino ka shfaqur shume interesim që në rolin kryesor ta angazhoj Brad Pittin.

Aktualisht regjisori Morina së bashku me ekipin e tij janë duke punuar në projektin tjetër filmik të metrazhit të shkurtër, në të cilin përsëri ka futur nuanca parodike,e që disa prej tyre lidhen me producentin Harvey Weinstein.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 11:45  | L.E. | 573 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.