BE dhe NATO do të ngelin "ëndërr" për Maqedoninë nëse nuk zgjidhen problemet kolektiv..
« Analizë » Pribe, kërkon vullnet politik për ta ndarë politikën nga gjyqësori
Arka shtetërore nga e hëna "hapet" në Parlament
Tajani: Integrimi i Ballkanit në BE është prioritet
Pezullohen protestat në "Feni"
FENNI.jpg

Kavadar, 10 nëntor- Protestat dyditore  të punëtorëve të "Feni industri" për shkak të procedurës së ngritur falimentuese, sot është vendosur në pezullim. Pritet oferta e investuesit bullgar dhe qëndrimi i bankave kreditore, informoi për MIA-n Gjore Palitov, kryetar i Organizatës sindikale.

"Jemi në pritje. Për të hënën është caktuar seancë gjyqësore në lidhje me kërkesën për falimentim nga ana e bankave kreditore. Atëherë do të dihet nëse dhe çfarë oferte do të dorëzojë deri te bankat investuesi i interesuar bullgar dhe çfarë do të jetë qëndrimi i kreditorëve", theksoi Palitov.

Madje më vonë, tha, punëtorët do të vendosin çka më tej, nëse do të protestojnë sërish apo jo.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 12:49  | L.E. | 432 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
U nda me të fejuarin pak ditë përpara dasmës, Big Mama tregon arsyet
Një fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të gatshëm të jetojnë aty, të paktën për një dekadë!
Ministria e Shëndetësisë publikon kandidatët për drejtor në spitale, ja emrat në të gjithë vendin
A flet deklarata e Ziadin Selës që ASH ka humbur Ministrinë e Shëndetësisë?!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.