Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Në shtator janë lëshuar 22 leje për ndërtim
LEJEE_1.jpg

Shkup, 10 nëntor- Në shtator të këtij viti janë lëshuar 222 leje për ndërtim, që është për 25,3 për qind më pak në krahasim me muajin e njëjtë të vitit paraprak, publikoi sot Enti Shtetëror i Statistikës.

Sipas lejeve të lëshuara për ndërtim, vlera e parashikuar e objekteve arrin 3. 575. 789.000 denarë, që është për  29,7 për qind më pak krahasuar me shtatorin e vitit të kaluar.

Nga numri i përgjithshëm i lejeve të lëshuara për ndërtimit, 141 (63,5 për qind) janë dedikuar për ndërtime të larta, 18 (8,1 për qind) për ndërtime të ulëta inxhinieri civile dhe 63 (28,4 për qind) për objektet  për rikonstruim.

Nga gjithsej 222 objekte, 162 (73 për qind)  si investues janë persona fizikë, ndërsa 60 (27 për qind) objekte investues janë subjekte afariste.

Në periudhën raportuese është planifikuar ndërtimi i 665 banesave, me sipërfaqe të përgjithshme prej 55.192 metra katrorë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 12:50  | L.E. | 771 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.