Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..
Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Deputeti i LSI ironizon mbledhjen e qeverisë në Dibër: Mirësevini, dimë ti presim jabanxhinjtë!
perparim-spahiu_2.jpg

Tiranë, 10 nëntor -Deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka reaguar pas deklaratës së Ramës në lidhje me mbledhjen që do të organizojë qeveria Rama në Dibër.

Spahiu ka ironizuar këtë organizim teksa thotë se Dibra di t’i presë jabanxhinjtë me një urim në fund ku shprehet, 'ju bëfshin mirë jufkat'.

“Kjo është qeveria e parë në histori pa Dibranë! Mirësevini në Dibër! Dimë si t’i presim jabanxhinjtë! Këta të fundit pasi na sollën hashashin, na sollën dhe vehten që ti njohin dibranët!
Mirë e bënë. Shihini mirë o njerëz, kjo është qeveri jabanxheshe që na solli drogë e krim! Nuk e lanë i gjithë uji i Korabit e as Drini poshtërsitë që i kanë bërë Dibrës! Sidoqoftë, mirësevini në Dibër e ju bëfshin mirë jufkat!”, shkruan Spahiu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 10.11.2017, 14:25  | Xh.I. | 482 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Komuna e Çairit me thirrje publike për banorët e saj
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vrasje mes familjes së dhëndrit dhe nuses për emrin e fëmijës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.